Ekon ECELADAFLAT3IT16K Flat multi-plug adapter 3 European sockets 16A black Damaged Packaging
VAT included
10,00
Save7,01
Ref: 00738164
Estimated delivery 19/05/26 from
6,99
- Ekon ECELADAFLAT3IT16K multi-plug adapter with flat and compact design - Features 3 European sockets and one 16A Italian socket for maximum compatibility - Allows you to power and charge up to 3 electrical devices at the same time - Ideal for saving space in areas with limited access, such as behind furniture - Entirely manufactured in Italy, ensuring high quality and durability - Bipasso design that accepts Italian plugs of different sizes - Black color, easy to transport and store anywhere - Perfect for home, office, or travel use
24-month warranty
Similar
Technical specifications
Features
Plug connector type:
Type L (IT)
Socket connector type:
Type L (IT)
Connector 1 form factor:
Straight
Current rating:
16 A
Product colour:
Black, Green
Maximum power:
1500 W
Sockets quantity:
3
Weight & dimensions
Weight:
250 g
Packaging data
Quantity:
1
Package width:
60 mm
Package depth:
30 mm
Package height:
90 mm